کنترل دسترسی امنیتی – دوربین امنیتی کینگ


کنترل دسترسی امنیتی چیست؟ کنترل دسترسی امن ، تنظیم دسترسی به امکانات یا مناطق کنترل شده است. سیستم کنترل دسترسی فیزیکی (PSASC) مجموعه ای از رویه های امنیتی ، تجهیزات و دستورالعمل ها برای کنترل فیزیکی دسترسی به مناطق حفاظت شده و / یا پرسنل است. کنترل دسترسی فیزیکی معمولاً به موانع فیزیکی تعیین شده در مکانهای استراتژیک که در آن پرسنل نمی توانند بدون اجازه صحیح از شخصی که فرمانده آن منطقه است ، وارد منطقه محدود شوند. سیستم کنترل دسترسی فیزیکی همچنین شامل دستگاه های تشخیص حرکت است که باعث می شود پرسنل هنگام حضور در یک منطقه محدود ، دست یا بازوهای خود را بلند کنند تا به افراد محدود اجازه دسترسی به مناطق محدود را بدهند.

دو نوع اصلی امنیت کنترل دسترسی فیزیکی وجود دارد: دستی و اتوماتیک. کنترل دستی دستی شامل استفاده از کلیدها و کارتهای دسترسی است که توسط سازنده برای دسترسی به مناطق حفاظت شده ارائه شده است. این کارت ها معمولاً با اطلاعات مناسب مانند “سطح دسترسی” یا “گذرواژه مورد نیاز” چاپ می شوند. همچنین برای کنترل دستی دستی فرد لازم است که برای دستیابی فیزیکی به تأسیسات ، یک مجوز امنیتی ، معمولاً یک مرحله سه مرحله ای را طی کند. این امر برای انجام وظیفه به کارمندان نیاز دارد تا آموزشهای ویژه ببینند ، که همچنین ممکن است آنها را ملزم به شرکت در یک دوره آموزش رسمی کند.

کنترل دستیابی فیزیکی خودکار فرآیندی خودکار است که برای شروع به مجوز خاصی احتیاج ندارد. به عنوان مثال ممکن است یک نگهبان امنیتی باشد که در یک بانک کار می کند و قبل از اجازه ورود به وی در یک مکان خاص در محل بانک ملزم می شود. همین امر در مورد رانندگان کامیون اتفاق می افتد ، که باید از طریق یک ایست بازرسی عبور کنند ، جایی که یک افسر امنیتی گواهینامه رانندگی آنها را اسکن می کند و مجاز بودن آنها را بررسی می کند. براساس اسکنر ، کارمند کارت حاوی تعداد محدودی از دارندگان کارت را به راننده صادر می کند. تعداد دارندگان کارت بسته به تعداد بارگیری یا تخلیه کامیون ها می تواند کم یا زیاد شود.

متداول ترین نوع کنترل کننده ها کنترل کننده های دسترسی مبتنی بر RFID هستند (مانند مواردی که در کازینوها استفاده می شوند) که به روش های مجوز خاصی نیاز ندارند و از قدرت بیشتری نسبت به کنترل های دستی برخوردار هستند. براساس شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) ، آنها می توانند داده های ذخیره شده را شناسایی و بازیابی کنند و بعداً به اطلاعات لازم دسترسی پیدا کنند. آنها اغلب در نزدیکی محل ورود نصب می شوند ، زیرا به هیچ گونه تماس فیزیکی با افراد داخل احتیاج ندارند. با این حال ، می توان آنها را به صورت دستی نیز کنترل کرد.

نوع دیگر کنترل دسترسی الکترونیکی قفل های مکانیکی است که از کدهایی استفاده می کند که توسط کارمندان وارد می شوند. قفل های مکانیکی برای استفاده موقت مناسب هستند. این امر آنها را برای فرودگاه ها ، مراکز خرید و بانک ها مناسب می کند. در اینجا مزیت این است که نیازی به بررسی فیزیکی حضور کاربران مجاز نیست. با این حال ، آنها از امنیت بیشتری نسبت به کنترل کننده های دسترسی مبتنی بر RFID برخوردار نیستند ، زیرا احراز هویت فیزیکی هنوز با بیومتریک دستی امکان پذیر است.

کنترل کننده های فرعی براساس معیارهای مختلف ، معمولاً با توجه به سطح دسترسی ، تصمیمات دسترسی را می گیرند. به عنوان مثال ، بالاترین سطح دسترسی به عنوان دسترسی اصلی شناخته می شود ، که دسترسی به تمام سطوح دیگر را فراهم می کند. با این حال ، این احتمال وجود دارد که کسی آن را دور بزند و به سطوح پایین دسترسی پیدا کند ، این بدان معناست که برای تصمیم گیری دسترسی در شرایطی که فقط کنترل کننده های اصلی می توانند دسترسی دهند ، نیاز به کنترل کننده های فرعی است. در برخی موارد ، هنگامی که کنترل کننده فرعی در دسترس نیست ، از سیستم کنترل کننده کنترل پشتیبان استفاده می شود.

از ریدرها برای سیستم های کنترل دسترسی نیز استفاده می شود ، اگرچه معمولاً برای بررسی ریدر استفاده می شود. خوانندگان به خوانندگان دیجیتال نیز معروف هستند و عمدتا برای بررسی دستی استفاده می شوند. آنها می توانند داده های صفحه های لمسی یا چاپگرها را پردازش کرده و از کارت هوشمند یا کارت مجوز برای انجام کار استفاده کنند. آنها همچنین می توانند داده های دوربین های امنیتی یا مانیتورهای ویدئویی را پردازش کنند ، به این معنی که اگر تصمیم به دسترسی دیجیتال ندارید ، برای مثال اگر می خواهید از طریق امنیت بدون کارت مجوز استفاده کنید ، ممکن است برای تصمیم گیری در مورد دسترسی مورد نیاز باشد.

گرچه کنترل کننده های فرعی و کارت های هوشمند بسیار مفید هستند ، اما برای برخی از برنامه های خاص تجاری مناسب نیستند زیرا شامل کارهای دستی بیش از حد است. به عنوان مثال ، یک دوربین امنیتی یا مانیتور ویدئو نیاز به تعامل دو نفر دارد ، در حالی که خواننده فقط به یک نفر نیاز دارد. نصب ریدرها نیز دشوار است ، زیرا معمولاً باید در یک اتاق محافظت شده نصب شوند که عملکرد آنها را محدود می کند. سرانجام ، کنترل کننده های فرعی برای دفاتر جدا از بخش های دیگر مناسب نیستند ، زیرا برای تجارت بدون دردسر نیاز به تعامل بین دو بخش دارند.

کنترل دسترسی امنیتی

اگر در مورد کنترل دسترسی امنیتی س questionsالی دارید ، امروز با Security Camera King تماس بگیرید. 561-288-5258

مرتبط: تفاوت DVR با NVR چیست؟
مرتبط: تفاوت H264 با H265 چیست؟

مرتبط: دوربین های امنیتی IP PTZ – هر آنچه باید بدانید
مرتبط: قطعنامه و چرا مهم است؟
مرتبط: دوربین های بازدارنده فعال چیست؟

ما را در فیسبوک پیدا کنید توییتر | یوتیوبدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *