چگونه دوربین IP خود را در پایگاه دانش جهانی دوربین شبکه / دوربین مدار بسته پیدا کنیم


ابزارهای پیکربندی هنگام راه اندازی ، مالکیت و مدیریت یک سیستم دوربین امنیتی مهم هستند. این ابزارها به ویژه در مورد پیکربندی سیستم های دوربین امنیتی IP بسیار مفید هستند. این شامل پیکربندی ضبط کننده هایی مانند NVR ، DVR و XVR برای راه اندازی مشاهده از راه دور است. مقاله زیر نحوه نصب و استفاده از ابزار پیکربندی برای ویژگیهای مفید مختلف را نشان می دهد. کارهای دیگری وجود دارد که می توانید با ابزار پیکربندی انجام دهید ، اما پیشرفته هستند و معمولاً غیرضروری هستند. ما حتی برای آزمایش و تهیه تجهیزات برای مشتریان خود به طور روزمره از این نرم افزار استفاده می کنیم.

توجه: دوربین مداربسته جهان ممکن است فقط پشتیبانی از کالاهای خریداری شده از دوربین مداربسته جهان را فراهم کند. برای ارائه پشتیبانی ، باید خرید را تأیید کنیم. اگر از CCTV Camera World خرید نکرده اید ، برای کمک به محصول خود با شرکتی که از آن خریداری کرده اید تماس بگیرید.

در اینجا لیستی از ویژگی هایی آورده شده است که در زیر توضیح می دهیم.

1. نحوه نصب نرم افزار Config Tool

در فیلم زیر نحوه نصب نرم افزار Config Tool را نشان می دهیم. نرم افزار Config Tool با کلیک روی این لینک برای بارگیری در دسترس است. نرم افزار را در یک پوشه مشترک مانند پوشه Desktop یا Downloads بارگیری کنید. فایل را از پوشه zip خارج کرده و روی پرونده .exe دوبار کلیک کنید. پس از استخراج فایل ، می توانید فیلم ما را در زیر مشاهده کنید تا نحوه نصب نرم افزار را یاد بگیرید.

نحوه نصب نرم افزار Config Tool


2) نحوه یافتن دوربین ها و ضبط کننده ها در وب

اولین قدم در استفاده از نرم افزار Config Tool پس از نصب آن ، جستجوی شبکه محلی است. این نرم افزار می تواند شبکه ای را برای دستگاه های فروخته شده توسط CCTV Camera World اسکن کند. اگر شبکه یک شبکه غیر استاندارد 192.168.1.xxx نیست ، از گزینه تنظیمات جستجو می توان برای اسکن شبکه های دیگر استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از ابزار پیکربندی برای اسکن شبکه ، فیلم زیر را تماشا کنید.

نحوه جستجوی وب با استفاده از ابزار پیکربندی


3) نحوه اولیه سازی دوربین های IP

به ندرت یک دوربین IP با تنظیمات پیش فرض کارخانه توسط تکنسین های ما قابل حمل است و نیاز به راه اندازی اولیه دارد. یا ممکن است تیم پشتیبانی ما برای تنظیم تنظیمات یا پس از استفاده از میان افزار جدید ، تنظیم مجدد کارخانه را ارائه دهد. در هر صورت ، همه دوربین هایی که در حالت پیش فرض هستند باید قبل از استفاده اولیه شوند. در فیلم زیر نحوه اولیه سازی دوربین با استفاده از نرم افزار Config Tool را نشان می دهیم. قبلاً مشتری مجبور بود به صورت دستی وارد دوربین خود شود ، این نرم افزار شروع اولیه دوربین یا بسیاری از دوربین ها را به راحتی انجام می دهد.

نحوه اولیه سازی دوربین IP با استفاده از ابزار پیکربندی


4) نحوه تغییر آدرس IP دوربین ها ، NVR ها ، DVR ها

یکی از رایج ترین کاربردهای نرم افزار Config Tool امکان تغییر آدرس IP تجهیزات بدون ورود دستی آن است. ابزار پیکربندی ساده ترین راه برای تغییر آدرس IP هر دستگاهی اعم از دوربین IP ، NVR یا DVR را ارائه می دهد. در فیلم زیر نحوه تغییر آدرس IP هر دستگاه فروخته شده توسط دوربین مداربسته جهان نشان داده شده است. یک مرحله مهم که اغلب از قلم می افتد تغییر تنظیمات برای جستجوی نام کاربری و رمز عبور صحیح است. بدون اطلاعات صحیح ورود به سیستم ، ابزار پیکربندی نمی تواند آدرس IP تجهیزات را تغییر دهد.

نحوه تغییر آدرس IP دوربین های IP و ضبط کننده ها با استفاده از ابزار پیکربندی


5) نحوه به روزرسانی سیستم عامل با استفاده از ابزار پیکربندی

نکته آخر اینکه مهمترین کاربرد بعدی پیکربندی بعدی استفاده از آن برای ارتقا. میان افزار است. ما به ندرت توصیه می کنیم سیستم عامل هر یک از تجهیزات خود را به روز کنید. به قول معروف اگر شکسته نشود ، آن را ترمیم نکنید. با این حال ، گاه به گاه ، بخش پشتیبانی ما ممکن است به روزرسانی سیستم عامل را به مشتریان ما ارائه دهد. فیلم زیر نحوه گرفتن این پرونده به روزرسانی سیستم عامل و ارسال آن به NVR را نشان می دهد. همیشه قبل از بارگذاری ، مطمئن شوید که فایل میان افزار در پوشه zip نیست.

** هشدار فقط از سیستم عامل ارائه شده توسط CCTV Camera World استفاده کنید. استفاده از میان افزار به دست آمده در جای دیگر ، ضمانت دستگاه را باطل می کند

نحوه به روزرسانی سیستم عامل با استفاده از ابزار پیکربندی


مت روسی مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World ، توزیع کننده برجسته دوربین های مداربسته واقع در بوفالو ، نیویورک است. او متخصص پشتیبانی فنی برای همه موارد مربوط به نظارت تصویری است.

از طریق: فیس بوک با مت ارتباط برقرار کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *