نظر اختصاصی: امنیت سایبری در دنیای مدرن


امنیت سایبری یک رقابت تسلیحاتی بین مشاغل قانونی و مجرمان اینترنتی است. با پیشرفت تکنیک ها و مهارت های مهاجم ، دفاع نیز پیشرفت می کند.

در یک سخنرانی TED در سال 2012 ، مارک گودمن ، آینده پژوه FBI ، بین شیوع روزافزون جرایم اینترنتی و نوآوری های جنایی قبلی موازنه هایی را ترسیم کرد – انتقال از یک مدل سرقت در بزرگراه های یک قربانی به یک اسیر 200 هدف در طول بازداشت مربی ، تمرین اساسی برای کاهش خطر و مقیاس پذیری مارک ادعا می کند که حوادثی مانند هک پلی استیشن سونی 2011 ، که در آن اطلاعات شخصی بیش از 77 میلیون حساب کاربری از یک مکان به سرقت رفته است ، بخشی از همین پیوستار است.

از آن زمان به بعد ، فیس بوک ، توییتر ، مای اسپیس ، لینکدین ، ​​eBay ، یاهو و مایکروسافت به خطر افتاده اند و هر کدام صدها میلیون داده کاربر را فاش می کنند. دیوید مک کندلس و تام ایوانز بزرگترین تخلفات جهان را فهرست بندی می کنند:

https://www.informationisbeautiful.net/visualizations/worlds-biggest-data-breaches-hacks/

حتی اگر هیچ گونه ارزشی مستقیماً در حسابهای کاربری وجود نداشته باشد ، هکرها می توانند از استفاده مجدد از آدرسهای ایمیل و رمزهای عبور در چندین سرویس استفاده کنند. این اعتبارنامه هاست که دسترسی به حساب های دیگر با ارزش بالاتر را فراهم می کند.

من می گویم که جهش در حملات باج افزار (علیه افراد ، برخلاف سازمان ها) نیز بخشی از این پیوستار است ، زیرا مجرمان متوجه می شوند که داده ها برای ارزش دزدی لازم نیست بلکه صرفاً از نظر احساسی ارزیابی می شوند. داده های شخصی مانند اسناد ، عکس ها و فیلم ها می توانند به همان اندازه ارزش اطلاعات کارت اعتباری باشند (اگر نه بیشتر).

این حملات باج افزار ، باج خواهی در سطح پایین است. ابزارهای مورد نیاز ارزان و استفاده از آنها آسان است و داده هایی که آنها هدف قرار می دهند برای استخراج ارزش نیازی به اصلاح ندارند. ردیابی آنها نیز به دلیل افزایش ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین که امکان جمع آوری و جابجایی مبالغ هنگفت ناشناس را فراهم می کند ، فوق العاده دشوار است.

عواملی وجود دارد که باعث جذب سرمایه های کلان از سوی سازمان های جنایی می شود ، زیرا این روش هنوز هم جریان مکرر و مستمر درآمد کم خطر / با پاداش بالا را نشان می دهد.

برای مطلع شدن از آخرین روندها ، نوآوری ها ، اخبار مربوط به مردم و به روزرسانی های شرکت ها در بازار امنیت جهانی ، لطفاً برای دریافت خبرنامه ما در اینجا ثبت نام کنید.

تماس با رسانه ها

ربکا مورپت ستون فقرات ،
ویرایشگر ، نمونه کارها امنیتی

تلفن: +44 (0) 1622 823 922
ایمیل: editor@securitynewsdesk.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *