نحوه استفاده از پایگاه دانش جهانی سیستم های امنیتی سری جهانی / دوربین مدار بسته


این راهنما برای مشتریانی تهیه شده است که ضبط کننده دوربین امنیتی UNV را از CCTV Camera World خریداری کرده اند. Universal NVR جایگزین سازگار برای چندین محصول شخص ثالث مانند ضبط کننده های Q-See Halifax یا Knox هستند. برای شروع سریع کار با ضبط کننده جدید ، توصیه می کنیم راهنمای ویدئوی زیر را مشاهده کنید ، که همه اطلاعات مفید مورد نیاز شما را در فیلم های جامع اما کوتاه ارائه می دهد.

1. نحوه ورود

قبل از تنظیم مشاهده از راه دور یا دسترسی به شبکه از طریق مرورگر وب ، باید با استفاده از ماوس و مانیتور HDMI وارد سیستم NVR شوید. برای شروع استفاده از مانیتور کامپیوتر یا تلویزیون سازگار با 1080P بسیار مهم است.

با استفاده از رمز ورود کاربر گرافیکی یا رمز عبور مدیر نوشته شده ، که روی برچسب بالای ضبط کننده قرار دارد وارد شوید. لطفاً آموزش ویدیویی زیر را ببینید تا درباره ورود بیشتر بدانید.

نحوه ورود به سیستم DVR یا NVR – سیستم سری جهانی


2. مشاهده زنده فیلم و صدا از دوربین های امنیتی

این سیستم روشهای زیادی را برای مشاهده دوربینهای امنیتی متصل به پشت NVR فراهم می کند. DVR های شبکه می توانند چندین دوربین را در نمای چند شبکه ای یا یک دوربین واحد را در حالت تمام صفحه مشاهده کنند. اگر دوربین ها دارای میکروفون داخلی یا ورودی میکروفون صوتی هستند ، هنگام مشاهده در حالت تمام صفحه یا با فعال سازی دستی صدای کانال در صفحه چند شبکه ، می توان صدا را شنید.

دوربین های خود را از NVR یا DVR خود مشاهده کنید – سری جهانی


تأکید بر تفاوت بین بزرگنمایی نوری دیجیتال و موتوری هنگام استفاده از دوربین های امنیتی مهم است. بزرگنمایی دیجیتال بخشی از فیلم را اشغال می کند و تصویر را برای جزئیات کمی بهتر می کشد ، اما به سرعت باعث پیکسل شدن می شود.

بزرگنمایی نوری فقط در حالت نمایش زنده قابل استفاده است و برای تنظیم نمایی که دوربین ضبط می کند استفاده می شود. دوربین های امنیتی بزرگنمایی موتوری هنگام تماشای فیلم زنده ، لنز را برای بزرگنمایی نوری به صورت فیزیکی می چرخانند ، که باعث کشش تصویر یا ایجاد پیکسل نمی شود. با این حال ، بزرگنمایی نوری زاویه دید دوربین را کاهش می دهد.

دوربین باید یک لنز بزرگنمایی موتوری برای ضبط کننده داشته باشد تا فرامین بزرگنمایی را ارسال کند ، اما همه دوربین ها و سیستم های ما از بزرگنمایی دیجیتال پشتیبانی می کنند.

بزرگنمایی دیجیتال در برابر بزرگنمایی نوری – سری جهانی


آخرین و مهمترین آنها دوربین های PTZ یا Pan-Tilt-Zoom است که توسط سیستم دوربین امنیتی قابل کنترل هستند. دوربین های PTZ عمدتا برای نظارت فعال بر نگهبانان امنیتی یا صاحبان خانه های هوشیار مفید هستند. برای یادگیری نحوه استفاده از دوربین های PTZ با سیستم ، فیلم زیر را تماشا کنید!

نحوه پخش فیلم ضبط شده از NVR یا DVR – سری جهانی


3. وضوح ضبط و تنظیمات رمزگذاری را تنظیم کنید

وضوح ضبط و تنظیمات کدگذاری میزان مشاهده و ضبط دوربین در NVR را تعیین می کند. سیستم های امنیتی سری جهانی ما از رزولوشن 1080P تا 8MP (4K) پشتیبانی می کنند. در بیشتر موارد ، اگر مشتری از کیفیت تصویر و میزان ذخیره ویدئو دریافتی راضی باشد ، می توان این تنظیمات را تنها گذاشت. با این حال ، بهینه سازی تنظیمات رمزگذاری ممکن است منجر به افزایش ذخیره سازی فیلم شود. کاهش رزولوشن دوربین ها نیز به میزان قابل توجهی میزان ذخیره فیلم را افزایش می دهد ، زیرا فیلم فضای دیسک سخت کمتری را اشغال می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات و وضوح کدگذاری ، فیلم ما را تماشا کنید.

نحوه تنظیم تنظیمات رمزگذاری دوربین در NVR یا DVR – سری جهانی


4. تنظیمات تصویر دوربین را سفارشی کنید

اکثر دوربین ها معمولاً از تنظیمات تصویر پیش فرض کارخانه استفاده می کنند. با این حال ، شرایط منحصر به فردی وجود دارد که در آن تنظیمات تصویر می تواند جهان را در میزان دید دوربین تغییر دهد. دوربین های IP معمولاً گزینه های تنظیم تصویر بیشتری نسبت به دوربین های کواکسیال ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات تصویر موجود در سیستم های سری جهانی ، فیلم ما را در زیر مشاهده کنید.

نحوه تنظیم تنظیمات تصویر DVR یا NVR – سری جهانی


5. تنظیم روشهای تشخیص حرکت و ضبط

به طور پیش فرض ، سیستم های ما قرار است 24 ساعت در روز ، 7 روز هفته فیلم ضبط کنند. برای اکثر افراد این کار ضروری نیست ، زیرا آنها فقط وقتی اتفاقاتی در اموالشان رخ می دهد واقعاً اهمیت می دهند. برای این مشتریان ، توصیه می کنیم برنامه ضبط تشخیص حرکت را تنظیم کنید و قابلیت تشخیص حرکت را در دوربین های آنها فراهم کنید. یک روش ضبط پیشرفته وجود دارد که شامل ضبط مداوم در طول روز در حالی که در محل کار خود هستید ، و ضبط فقط هنگام حرکت شبانه یا برعکس. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های ضبط و تنظیم تشخیص حرکت ، فیلم آموزشی ما را در زیر مشاهده کنید.

نحوه تنظیم ضبط و تشخیص حرکت با DVR یا NVR – سری جهانی


6. پخش فیلم ضبط شده

پس از انجام تنظیمات اولیه ، ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توان روی سیستم آنها ویدیو پخش کرد. خوشبختانه ، مشاهده تصاویر ضبط شده NVR از سری جهانی بسیار آسان است و دارای کنترل های پخش بسیار مفیدی است. برای اطلاعات بیشتر در مورد کنترل های پخش و نحوه تماشای پخش از سیستم خود ، فیلم زیر را تماشا کنید.

نحوه پخش فیلم ضبط شده از NVR یا DVR – سری جهانی


7. صادرات فیلم ضبط شده

با استفاده از یک دستگاه استیک قالب بندی شده NTFS یا FAT32 ، انجام ویدئو از سیستم های دوربین امنیتی سری جهانی بسیار آسان است. برای صادرات ویدیو دو راه وجود دارد ، دستی و تاریخ و زمان شروع و پایان را انتخاب کنید یا از کنترل های جدول زمانی استفاده کنید. برای آگاهی از نحوه صادرات ویدئو از ، فیلم زیر را تماشا کنید.

نحوه پشتیبان گیری از دستگاه USB از NVR یا DVR – سری جهانی


8. سیستم دوربین امنیتی خود را از راه دور مشاهده کنید

دیگر روزهای تنظیمات پیچیده شبکه و انتقال پورت گذشته است. با استفاده از برنامه اسکن و جابجایی آسان ، در کمترین زمان دوربین های امنیتی خود را از راه دور کنترل خواهید کرد. در فیلم زیر مشاهده کنید که اتصال این سیستم با استفاده از برنامه تلفن همراه چقدر آسان است.

راهنمای نمایش از راه دور سری جهانی


مت روسی مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World ، توزیع کننده برجسته دوربین های مداربسته واقع در بوفالو ، نیویورک است. او متخصص پشتیبانی فنی برای همه موارد مربوط به نظارت تصویری است.

از طریق: فیس بوک با مت ارتباط برقرار کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *