میزان بیت و وضوح تصویر توسط SCK توضیح داده شده است


میزان بیت و وضوح تصویر توسط SCK توضیح داده شده است

سلام ، جو از SCK ، و امروز ما در مورد میزان ارسال و وضوح ، و همچنین فریم ریت صحبت خواهیم کرد. شما این اصطلاحات را قبلاً نه تنها در زمینه نظارت تصویری ، بلکه تقریباً در همه جا شنیده اید. دلیل آن این است که آنها مفاهیم اساسی هستند زیرا به ضبط و ذخیره سازی فایل های صوتی تصویری / تصویری اشاره دارند. مهم نیست که چه نوع ضبط کننده ای دارید ، اعم از NVR یا DVR ، دوربین های IP یا دوربین های COAX ، این مفاهیم در ارتباط با اندازه پرونده و کیفیت ضبط شده شما نقش دارند – و بنابراین مقدار داده ای را می توانید ذخیره کنید – و چگونه چیزی که به وضوح می بینید میزان بیت و وضوح تصویر و همچنین نرخ فریم را تعیین خواهیم کرد. سپس توضیح خواهیم داد که چگونه همه فریم ریت ، میزان بیت و وضوح مربوط به هم هستند.

اول ، بیایید در مورد قطعنامه صحبت کنیم

برای درک وضوح ، ابتدا باید بدانید که پیکسل چیست. در یک تصویر دیجیتال ، صدها ، هزار یا میلیون ها نقطه کوچک با هم فشرده می شوند تا تصویر را تشکیل دهند. هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد ، تصویر واضح یا واضح تر به نظر می رسد. وضوح بیان کل تعداد پیکسل های یک تصویر یا فیلم است ، بنابراین هرچه وضوح بالاتر باشد ، کیفیت تصویر نیز بالاتر است. برخی از رزولوشن هایی که ممکن است قبلاً شنیده باشید 720p ، 1080p و 4k یا 2160p است. با 1080p به عنوان مثال ، این بدان معنی است که 1080 خط پیکسل وجود دارد ، از پایین صفحه به بالا. بیشتر اوقات ، این اندازه گیری با نسبت ابعاد 16 9 9 نمایش داده می شود ، به این معنی که 1920 خط افقی پیکسل نیز در سمت چپ صفحه در سمت راست وجود دارد. به نظر می رسد این به صورت 1920 × 1080 ، نه 1080p نوشته شده است. این مقدار در کل 2 میلیون پیکسل است ، بنابراین شما اغلب این وضوح را می بینید که به صورت 2 مگاپیکسل بیان شده است.

نرخ فریم به شرح زیر است

نرخ فریم اندازه گیری میزان “عکس ثابت” در ثانیه برای ایجاد حرکتی است که در یک فیلم مشاهده می کنیم. اگر تا به حال نحوه ساخت فیلم ها را مطالعه کرده باشید ، احتمالاً می دانید که یک فیلم یا فیلم هزاران و هزاران تصویر ثابت است که به قدری سریع ظاهر می شوند که چشم ما حرکت یا صافی را درک می کند. هرچه “فریم” ها یا تصاویر در هر ثانیه بیشتر به نظر می رسند ، تصویر روان تر به نظر می رسد. اکثر ما قبلاً یک فیلم تماشا کرده ایم و به عنوان فریم مرجع ، فیلم ها تقریباً همیشه با سرعت 24 فریم در ثانیه (فریم در ثانیه) فیلمبرداری می شوند. هرچه فریم در ثانیه بالاتر باشد ، تصویر صاف و روان می شود ، اما به داده های بیشتری نیاز خواهد بود.

بیت ریت چطور؟

آخرین فاکتور در بازی میزان بیت ریت است. در تصاویر ثابت (JPEG و سایر پرونده های تصویری) ، وضوح تصویر منحصر به فرد با اندازه پرونده ارتباط مستقیم دارد. با این حال ، در پرونده های ویدیویی متشکل از چندین تصویر بیت ریت چیزی است که اندازه نهایی پرونده را در هر فایل ویدیویی خاص تعیین می کند. به طور خلاصه ، میزان ارسال bit اندازه گیری میزان داده های فیلم در ثانیه فریم های ویدیویی است. معمولاً به صورت کیلوبیت در ثانیه – یا KBPS نمایش داده می شود. درنهایت میزان بیت فایل برای مدت زمان پرونده فایل ویدیویی همان چیزی است که منجر به اندازه فایل ویدیویی می شود.

نرخ فریم ، نرخ بیت و وضوح تصویر و رابطه آنها.

برای برنامه های غیر مداربسته مانند ویرایش ویدئو برای تلویزیون ، فیلم یا پخش جریانی ، میزان بیت معمولاً با توجه به وضوح و نرخ فریم ویدیویی که رمزگذاری می کنید تعیین می شود. تنظیم وضوح برای رمزگذاری یک پرونده 4k در 30 FPS باعث می شود که رمزگذار برای این منظور مقدار بیت را به اندازه کافی بالا انتخاب کند.

با این حال ، در قسمت دوربین مدار بسته ، کنترل میزان استفاده از داده ها بسیار مهم است ، بنابراین انتخاب میزان بیت (Bitrate) چیزی است که می توانیم به صورت دستی تنظیم کنیم. با استفاده از CBR یا نرخ بیت ثابت – شما توانایی تنظیم دستی میزان بیت اطلاعات داده های ویدیویی خود را دارید. این مقدار را روی هر کدام تنظیم کنید ، اندازه پرونده در ثانیه ویدیویی را که ضبط می کنید تعیین می کند. با این حال ، مهم است که بیت ریت را انتخاب کنید که نرخ فریم و رزولوشن مورد نظر شما را درک کند. میزان بیت ریت خود را خیلی زیاد تنظیم کنید و داده های بیشتری را برای مطابقت با کیفیت ویدیوی خود مصرف خواهید کرد. در این حالت ، تصویر شما عالی به نظر می رسد اما در کل فریم های شما بسیار کمتر خواهد بود. میزان بیت ریت را خیلی کم تنظیم کنید و کیفیت تصویر برای اطمینان از اینکه نرخ فریم در مقدار انتخاب شده حفظ می شود ، آسیب می بیند. در این حالت ، تصویری با کیفیت بسیار پایین تر از وضوح تنظیم شده معمولاً دریافت خواهید کرد.

بیایید فکر کنیم آب پر از لیوان است. در این مثال ، لیوان میزان بیت بیت و آب داده های ویدیویی است که هم از نرخ فریم و هم از رزولوشن ساخته شده است. برای یک پرونده 1080p با سرعت 30 فریم در ثانیه – معمولاً در ضبط کننده ها توصیه می شود که حداقل نرخ بیت 2500 کیلو بیت بر ثانیه داشته باشند تا در حالی که اندازه پرونده منصفانه است ، تقریبا هیچ افت کیفیت تصویر را حفظ نکنید. بنابراین بگذارید بگوییم این فنجان 2500 و آب ما (داده های ویدئویی) 1080p با 30 FPS است. وقتی آب خود را می ریزیم ، در لیوان جا می گیرد. اگر ما میزان بیت ریت را به 1000 کیلوبیت بر ثانیه محدود کنیم – و بنابراین شیشه را کوچکتر می کنیم ، چه اتفاقی می افتد.

همانطور که حدس زده اید ، همان مقدار آب دیگر در لیوان جای نمی گیرد. برای قرار گرفتن در این اندازه پرونده ، برخی از داده های با کیفیت به عنوان بخشی از تبادل از بین می روند. لیوان را پر خواهید کرد ، اما کمی آب از کنار آن ریخته می شود (داده های از دست رفته). هنگام استفاده از CBR ، میزان بیت مناسب کیفیت فرکانس و فریم خود را انتخاب کنید.

اکنون با VBR یا میزان بیت متغیر ، میزان بیت خود در یک محدوده مشخص نوسان خواهد داشت. با این کار می توانید وضوح و نرخ فریم مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر اساس تعداد تغییرات صحنه که نیاز به فریم بیشتر یا کیفیت تصویر را توجیه می کند ، میزان بیت در زمان اطلاع رسانی برای جبران افزایش یا کاهش می یابد. صحنه های با حرکت یا تغییر کم در نرخ بیت پایین تر باقی می مانند ، در حالی که صحنه حرکتی دارد که باعث افزایش نرخ بیت می شود.

رسانه های مرتبط: وضوح چیست و چرا مهم است؟
ما را در فیسبوک پیدا کنید توییتر | یوتیوب



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *