زنان در امنیت سایبری – چه چیزی ما را عقب نگه می دارد؟


هیچ رازی نیست که زنان در صنعت امنیت سایبری در سراسر منطقه استرالیا / نیوزلند کم حضور داشته باشند.

علیرغم نتایج سرشماری اخیر نشان می دهد که زنان 45٪ از جمعیت شاغل در تمام صنایع حرفه ای و 28٪ از صنعت فناوری را تشکیل می دهند ، بر اساس داده های منتشر شده توسط انجمن صنعت امنیت استرالیا ، این ارقام در امنیت سایبری نزدیک به 10٪ است.

امروز جهان در وضعیت آشفتگی بی سابقه ای به سر می برد و صنعت امنیت سایبری هرگز در تأمین رفاه شخصی ، اقتصادی و ملی از اهمیت بیشتری برخوردار نبوده است. یک نیروی کار قوی و متنوع با مهارت های گسترده و تجربه عمیق برای اطمینان از تعادل ، ایمنی و تداوم هم برای صنعت و هم برای کل کشورها ضروری است.

اگرچه در حال حاضر کارهای بزرگی در مدارس با کدگذاری و رباتیک در حال انجام است و به نظر می رسد برنامه های STEM بیشتر زنان را به سمت مشاغل گسترده در فناوری سوق می دهد ، اما بحث مستقیم در مورد صنایع امنیت سایبری کم است و یا اصلاً وجود ندارد و مسیرهای این حرفه هنوز نامشخص است. با این وجود صنعت امنیت سایبری پویا فرصت های زیادی را برای فارغ التحصیلان جدید و حتی افراد حرفه ای در اواسط حرفه فراهم می کند.

در دنیای امروز ارتباطی بین دوربین ها ، نرم افزارها ، کنترل دسترسی ، آلارم و صدا ، تجزیه و تحلیل و موارد دیگر وجود دارد. این صنعت را غنی و جذاب می کند – اما به نظر می رسد در جامعه گسترده کمبود دانش در مورد آن وجود دارد.

شاید مردم از مسیرهای شغلی غنی و متنوع ، از دولت ها گرفته تا بسیاری از صنایع که از طریق عمودی امنیت سایبری برای زنان حرفه ای قابل دسترسی است ، بی اطلاع باشند.

صنعت امنیت سایبری و فناوری از تمام ابزارهای لازم برای تغییر وضعیت جدید امور ما برخوردار است. ما می توانیم زمینه بازی را برای جهانی فراگیرتر ، شادتر و برابرتر فراهم کنیم.

توسط آنا شرایبر ، مدیر بازرگانی آسیا و اقیانوسیه در Milestone Systems.

در مورد عواملی که زنان را از پیوستن به صنعت امنیت جلوگیری می کند بیشتر بخوانید مقاله کامل که در اکتبر سال 2020 در SecurityBrief استرالیا برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *