دو روش برای ادغام عمیق تر کنترل دسترسی


بررسی اخیر در مورد راه حل های کنترل دسترسی بی سیم نشان می دهد که 90٪ پاسخ دهندگان اهمیت ادغام در عملکردهای مدیریت ساختمان را ارزیابی می کنند

قابلیت همکاری اکنون برای مدیریت امنیت مشترک تقریباً ضروری است. مشتریان سیستم هایی می خواهند که به صورت یکپارچه کار کنند. در یک نظرسنجی از متخصصان امنیتی برای گزارش کنترل دسترسی بی سیم 2021، بیش از 90٪ پاسخ دهندگان به اهمیت ادغام بین عملکردهای مدیریت ساختمان اشاره کرد.

این تعداد ، اگرچه زیاد است ، اما در دنیای به هم پیوسته ما به سختی تعجب آور نیست. مشکلات بودجه نیز تأثیر دارد. اجرای سیستم ها به صورت موازی ، و نه با یک کنترل پنل یکپارچه ، گران تر است و باعث افزایش خطاهای ورود و تحلیل داده ها می شود. یک سیستم واحد به یک رکورد قابل اطمینان تر تبدیل می شود – و بنابراین ممیزی های امنیتی را آسان تر و دقیق تر می کند.

با این حال ، ادغام عمیق تر سیستم های ساختمانی هنوز برای بسیاری از شرکت ها در مرحله برنامه ریزی یا “لیست خواسته ها” است. آرزو برای او برآورده نشده است. چرا؟

بیش از یک چهارم پاسخ دهندگان (27٪) از نظرسنجی مشابه فقدان راه حل های موجود مطابق با استانداردهای سازگار را نشان می دهند. “استانداردها کلید حرکت در جهت گذار به یکپارچه سازی سیستم هستند. مهاجرت از فناوری اختصاصی یا بسته به معماری باز احتمالاً در پاسخ به تقاضای انعطاف پذیری از سوی کاربران نهایی ، مشاوران و ادغام کننده های سیستم بوده است. ”

وی گفت: “راه حلهای توسعه یافته برای سازگاری ، استانداردهای مشترک علاوه بر انعطاف پذیری بیشتر ، برای آینده نیز قابل اطمینان ترند.” راسل واگستاف ، معماری پلت فرم مدیر EMEA در ASSA ABLOY Opening Solutions. “استانداردها اطمینان می دهند که امروز می توان با اطمینان از ارتقا hardware یکپارچه سخت افزار و سیستم عامل در آینده ، سرمایه گذاری کرد. راه حل های سازگار آرامش بیشتری نسبت به راه حل های اختراعی ارائه می دهند که شما را در طولانی مدت “قفل” می کنند. “

علاوه بر این عدم وجود راه حل های آماده برای ادغام ، یک چهارم دیگر پاسخ دهندگان (26٪) بر عدم تخصص در مورد ادغام به طور کلی تأکید کردند. با انتخاب صحیح راه حل می توان از پس هر دو موانع برآمد.

راسل واگستاف می گوید: “سخت افزار و یکپارچه سازی نرم افزار دو مسیر متفاوت برای رسیدن به یک هدف هستند.” “وقتی کاربران نهایی مکان و برنامه را با استراتژی یکپارچه سازی مناسب مطابقت می دهند ، نتیجه یک پیشرفت قدرتمند در توانایی مدیریت ساختمان با حداقل اختلال در تجارت روزمره آنها است.”

یکپارچه سازی بی سیم برای افزایش کنترل دسترسی

این چالش ادغام سخت افزار برای بهبود شیوه کار سیستم های ساختمانی است. تقریباً برای هر سایت ، گسترش پوشش قفل های مفتولی سیم به درهای بیشتر می تواند یک کار گران و مخرب باشد. نصب و یکپارچه سازی قفل های بی سیم معمولاً بسیار مقرون به صرفه است زیرا در اطراف درب نیازی به سیم کشی یا کارهای ساختمانی تهاجمی نیست.

دبلیوفن آوری های غیرشخصی مانند Aperio – قفل های باتری دار با خواننده های RFID – با یک API منتشر شده برای ادغام سریع و یکپارچه ارائه می شود. راسل واگستاف توضیح می دهد: “شركت هایی كه از قبل كنترل دسترسی كابل دارند و می خواهند درهای بیشتری به سیستم خود اضافه كنند ، به راحتی می توانند این كار را انجام دهند.” “آپریو قفل های بی سیم با سیستم های امنیتی بیش از 100 نصب شده مختلف در سراسر جهان ادغام شده اند. آنها به جای افزایش پیچیدگی مدیریت امنیت ، آن را ساده می کنند. “

سیلندرها ، دستگیره ها و قفل های Aperio می توانند به عنوان یک سیستم کنترل دسترسی جدید نصب شوند یا با اتصال درها ، سرورها یا کابینت های جدید به همان سیستم ، بدون سیم کشی ، نصب موجود را گسترش دهید.

راسل واگستاف می افزاید: “ادغام سخت افزار ، مدیریت امنیت را کارآمدتر می کند.” “وقتی کارکنان از رابط های کمتری استفاده می کنند ، آموزش کمتری لازم است. کار سریعتر انجام می شود. یکپارچه سازی همچنین تجربه کاربر سازی را بهبود می بخشد. یک پروکسی می تواند پارکینگ ، سپس ورودی ساختمان را باز کند و شاید قفل لپ تاپ خود را باز کند ، اتاق جلسات را رزرو کند و ناهار را در کافی شاپ بخرد. “

سایت های مختلف از ادغام سخت افزار بهره مند می شوند

در دانشگاه علمی کاربردی InHolland ، یک پروژه مداوم برای ارتقا control کنترل دسترسی چندین سال است که ادامه دارد. اکنون بیش از 500 دستگاه درب بی سیم Aperio در 7 پردیس مجزا InHolland واقع شده است. تمام دستگاه های قفل الکترونیکی InHolland با سیستم دسترسی AEOS Nedap دانشگاه ادغام شده اند.

با یک اطلاعات شناسایی ، کاربران تمام دهانه های مجاز کنترل شده توسط سیستم AEOS را باز می کنند ، چه درهای سیمی و چه محافظت شده. و انتخاب Aperio نه تنها باعث صرفه جویی در وقت می شود. یک مطالعه معیار اخیر ASSA ABLOY نشان داد که هزینه های کارگر اپراتور برای قفل های بی سیم و سیمی بیش از 80 درصد کمتر است.**. هزینه های کار برای کار با قفل های بی سیم بی سیم بسیار کمتر از قفل های سیمی معادل آن است.

در لندن ، دفاتر Plexal مجهز به قفل های Aperio هستند که با DoorFlow ، بستر آنلاین NetNodes برای مدیریت و ممیزی دسترسی به ساختمان ، یکپارچه شده اند. قفل های Aperio بالاترین سطح محافظت فیزیکی را برای Plexal فراهم می کنند و حالت در را به صورت واقعی به DoorFlow منتقل می کنند.

استوارت جانسون ، مدیر NetNodes ، گفت: “Plexal برای تعدادی درب مختلف به یک راه حل قفل سازگار نیاز داشت و بدون نیاز به سیم کشی ، نصب سریع و آسان Aperio با حداقل تداخل انجام شد.” و از آنجا که فناوری Aperio دارای یک API است که تقریباً با هر سیستم امنیتی یا مدیریت ساختمان ادغام می شود ، فناوری کنترل دسترسی Plexal کاملاً در برابر آینده محافظت می شود. می توان آنها را به راحتی به دفاتر ، کفها یا حتی ساختمانهای جدید گسترش داد.

یکپارچه سازی نرم افزار برای کنترل کامل ساختمان

نرم افزار امنیتی روش قدرتمند دیگری را برای ادغام ارائه می دهد. سیستم دسترسی کلیدی قابل برنامه ریزی CLIQ®به عنوان مثال ، از دو روش برای تلفیق کنترل دسترسی استفاده می کند. نرم افزار CLIQ Web Manager می تواند مستقیماً به یک پلت فرم موجود متصل شود و درهای کلید الکترونیکی را به یک گره واحد در صفحه کنترل تبدیل کند.

متناوباً ، CLIQ Web Manager می تواند به عنوان قطبی برای چندین فرآیند تجاری – مانند مدیریت منابع انسانی ، پشتیبانی بلیط ، گزارشگری مالی و موارد دیگر ، همراه با کارهای کنترل دسترسی روزمره ، گسترش یابد.

ادغام جدید با مرکز امنیتی Genetec از اولین رویکرد استفاده می کند. یکپارچه سازی نرم افزار به مشتریان مرکز امنیت کمک می کند تا قابلیت کنترل دسترسی خود را گسترش دهند ، قفل گذاری را به طور موثرتری انجام دهند و از انواع مکان ها در برابر تهدیدات پیچیده بیشتر محافظت کنند.

ژان فیلیپ دبی ، مدیر توسعه تجارت EMEA در Geneac ، گفت: “کلیدهای هوشمند به مشتریان این توانایی را می دهند تا کنترل و مدیریت دسترسی خود را فراتر از شبکه فیزیکی گسترش دهند ، در حالی که تجربه یکپارچه Genetec و قابلیت های حسابرسی را حفظ می کنند.”

ادغام CLIQ Web Manager قابلیت کنترل دسترسی مرکز امنیت را با اجازه دادن به برنامه ریزی کلیدهای هوشمند CLIQ که با باتری کار می کنند با قوانین دسترسی دقیق ، گسترش می دهد – همه از یک رابط آشنا. و از آنجا که بطری ها و قفل های CLIQ می توانند به صورت بی سیم نصب شوند ، نصب قفل های جدید برای افزایش کنترل دسترسی سریع و آسان است.

“ادغام عمیق این فن آوری ها قابلیت های مدیر امنیتی را بسیار گسترش می دهد ، اما تقریباً به طور کامل از بین رفته است. برای یک رویکرد سخت افزاری یا نرم افزاری ، این هدف یکپارچه سازی موفقیت آمیز است ، “نتیجه گیری راسل واگستاف.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *