تنظیمات کیفیت صدا و تصویر را تنظیم کنید


تنظیمات کیفیت صدا و تصویر را تنظیم کنید

سلام جو ، SCK اینجا و امروز می خواهیم در مورد نحوه تغییر تنظیمات کیفیت صدا و تصویر با شما صحبت کنیم. وقتی صحبت از کیفیت صدا و تصویر می شود ، در واقع منظور ما وضوح و وضوح تصویری است که شما از روی دوربین و ضبط کننده خود بر روی دیسک ضبط می کنید. علاوه بر این ، بسیاری از گزینه های کیفیت صدا وجود ندارد ، به همان اندازه که گزینه ای برای فعال یا غیرفعال کردن صدا وجود دارد. در مورد نمای زنده ، شما همچنین می توانید تنظیمات کیفیت صدا و تصویر را در آنجا ویرایش کنید. اول ، بیایید کمی در مورد اینکه چرا شما می خواهید یا نیاز به ایجاد تغییراتی از این قبیل دارید صحبت کنیم.

  1. کیفیت و وضوح-
    بارزترین دلیل برای ویرایش تنظیمات کیفیت صدا و تصویر بهبود وضوح تصویری است که در حال ضبط و / یا تماشای آن هستید. چندین تنظیم مختلف وجود دارد که کیفیت بصری کلی تصویر را تعیین می کند. توجه داشته باشید که در شرایط عادی تنظیمات جداگانه ای برای ضبط و تماشای مستقیم وجود دارد.
  2. بیایید بشنویم! –
    تنظیمات صدا برای دوربین های دارای میکروفون داخلی یا خارجی ممکن است به طور پیش فرض تنظیم نشده باشد تا ضبط شود. در منوها برای تنظیمات کیفیت صدا و فیلم ، ما به کاوش خواهیم پرداخت – به شما این فرصت داده می شود که ضبط صدا را در هر یک از تنظیمات اصلی و جریان فرعی فعال کنید.
  3. مدیریت ذخیره سازی –
    هرچه کیفیت فیلمبرداری شما بالاتر باشد ، فضای ثانیه دیسک سخت نیز بیشتر می شود. اگر فضای دیسک سختی برای تأمین نیازهای خود داشته باشید ، تا آنجا که می توانید چند فریم را قبل از رونویسی ضبط کنید ، ممکن است خوب باشد ، تنظیمات کیفیت صدا و تصویر را حداکثر بگذارید. با این حال ، برای افزایش تعداد روزهایی که می توانید قبل از رونویسی ذخیره کنید ، یک روش کاهش برخی از تنظیمات کیفیت صدا و تصویر است. این باعث می شود که فریم های شما فضای کمتری در ثانیه برای ضبط داشته باشند و فضای ذخیره سازی بیشتری را برای داده های ضبط شده قبل از رونویسی ایجاد کنید.

خوب ، بنابراین اکنون ما سه دلیل مهم را می شناسیم که چرا می خواهیم تنظیمات کیفیت صدا و تصویر خود را ویرایش کنیم. سوال بعدی این است که چگونه این کار را انجام دهیم؟ خوب ، اول ، بدانید که بهترین روش برای ویرایش تنظیمات خود برای این پارامترها این است که این کار را مستقیماً از طریق خود ضبط کننده با استفاده از ماوس و مانیتور محلی انجام دهید. هر زمان که تنظیمات با کیفیت را انجام می دهید ، برای اطمینان از انجام تنظیمات ، روشهای خوب خود را تغییر دهید تا این عملیات را مستقیماً از دستگاه ضبط انجام دهید.

https://www.youtube.com/watch؟v=3LPwyhx-bCs

پس از رسیدن به ضبط ، با کلیک راست در جایی از صفحه ، به منوی اصلی وارد شوید تا منوی کشویی نمایش داده شود ، سپس روی منوی اصلی کلیک کنید.

در صورت درخواست ، با الگو یا رمز ورود خود وارد شوید.

پس از ورود به منوی اصلی ، به گوشه پایین سمت چپ به گزینه CAMERA بروید.

از اینجا ، روی صفحه کدگذاری شده کلیک کنید.

توجه داشته باشید که منوی کشویی کانال کانال 1 را نشان می دهد. این بدان معنی است که تنظیماتی که ما در حال بررسی آنها هستیم فقط برای یک کانال است. بعضی اوقات ، وقتی تنظیماتی را اعمال می کنید ، این امکان را دارید که آن تنظیمات را در کانال های دیگر کپی کنید. اگر تصمیم دارید تنظیمات را کپی کنید ، به خاطر داشته باشید که داشتن دوربین های مختلف با مشخصات و قابلیت های بالقوه متفاوت ممکن است کارساز نباشد و در نهایت لازم باشد آنها را جداگانه ویرایش کنید. بنابراین ، توصیه می کنیم از گزینه کپی استفاده نکنید ، مگر اینکه با تمام ویژگی های تجهیزات خود آشنا باشید.

بنابراین بیایید گزینه های اینجا را بررسی کنیم. توجه داشته باشید که بخشهایی برای اصلی و زیر جریان وجود دارد. ما با جریان اصلی شروع خواهیم کرد.

با شروع از بالا ، اولین چیزی که می بینید کشویی کدک هوشمند است. در یک لحظه به نوار لغزنده کدک هوشمند باز خواهیم گشت. ابتدا توجه داشته باشید که یک منوی کشویی وجود دارد که به شما امکان می دهد بین General ، MD و Alarm جابجا شوید. اگر فقط از بخش عمومی استفاده می کنید – پس همه تنظیمات برای همه سناریوها اعمال می شوند. اگر هر یک از گزینه های دیگر را ویرایش کنید ، دوربین در هر زمان از تمام تنظیمات قابل استفاده در وضعیت ضبط استفاده می کند. برای این مثال ، بیایید فقط از common استفاده کنیم.

در حال حاضر ، اولین چیزی که باید جستجو کنید ، فشرده سازی است. اگر گزینه “h265” در اینجا در دسترس شما است ، ما آن را اکیداً توصیه می کنیم. H265 کیفیت تصویر عالی مشابه مدل قبلی خود ، h264 را با کاهش قابل توجهی در هزینه پرونده ارائه می دهد. در غیر این صورت ، h264 را به عنوان بهترین گزینه بعدی انتخاب کنید.

سپس اجازه دهید به وضوح نگاه کنیم. اگر هدف شما داشتن بهترین کیفیت تصویر است و از صرفه جویی در فضا مشکلی ندارید ، باید بالاترین وضوح موجود را از فهرست کشویی انتخاب کنید. اگر می خواهید کمی بیشتر فضای ذخیره کنید و افت کیفیت زیادی را احساس نمی کنید ، در کاهش وضوح دوربین دریغ نکنید.

گزینه بعدی Frame Rate است. این گزینه تعیین می کند که چند فریم یا عکس ثابت در ثانیه برای جبران حرکت در فریم ها رخ می دهد. هرچه نرخ فریم کمتر باشد ، تصویر واضح تر است ، اما فضای دیسک سخت بیشتری را ذخیره می کنید. بسیاری از دوربین های فوق العاده با کیفیت بالا مانند 4k دارای محدودیت FPS هستند که معمولاً در محدوده 15-20 قرار دارند. زیر 15 و کیفیت حرکت شما به طور قابل توجهی آسیب می بیند.

در زیر این “نوع بیت ریت” را مشاهده خواهید کرد ، این گزینه برای کدک هوشمند نیز وجود دارد.

در حالت CBR یا بیت ریت ثابت ، پرونده های شما همیشه با همان میزان بیت رمزگذاری می شوند ، خواه صحنه تغییر کند و هم تغییر نکند. معامله در اینجا این است که شما در همه عکسهای خود تصویری با کیفیت و ثابت دریافت می کنید – با قیمت فضای دیسک ، ممکن است مجبور نباشید هزینه کنید. CBR را خیلی بالا تنظیم کنید و از HDD بیش از حد لازم استفاده کنید ، خیلی کم است و کیفیت تصویر کاملی را برای وضوح تعیین شده دریافت نمی کنید.

با VBR یا نرخ بیت متغیر ، بر اساس آنچه در صحنه اتفاق می افتد ، میزان بیت در زمان هایی که به دلیل کمبود حرکت به طور کلی صحنه تغییر نمی کند ، کاهش می یابد. هنگامی که صحنه شروع به تغییر قابل توجه می کند ، میزان بیت “به اندازه پرونده بزرگتر” افزایش می یابد تا در صورت مهمترین کیفیت ، کیفیت تصویر کامل را فراهم کند.

استفاده از SMARTCODEC با این ویژگی VBR را فعال می کند و کنترل پویایی بیشتری را در اختیار ضبط کننده قرار می دهد تا نحوه جلوگیری از این کار را بدون ایجاد آزمایشات و خطاهای زیاد انجام دهد. هنوز باید مقدار بیت ریت # را به عنوان “انتهای بالا” برای بیت ریت تنظیم کنید.

در آخر ، برای فعال کردن صدا ، روی دکمه تنظیمات بیشتر کلیک کنید. در صورت تمایل می توانید چندین کدک صوتی را انتخاب کنید ، اما G.711A به عنوان پیش فرض به عنوان تعادل عالی بین وضوح و صرفه جویی در فضا توصیه می شود. برخی از میکروفون ها یا دوربین ها ممکن است به شما امکان تغییر میزان بیت صدا را بدهند ، اما بسیاری از اوقات گزینه نمایش داده شده فقط همان چیزی است که در دسترس است. اگر دوربینی که با آن کار می کنید میکروفون داخلی یا خارجی ندارد ، این تنظیمات مهم نخواهد بود.

اکنون مطمئن شوید که با کلیک روی گزینه APPLY در پایین صفحه ، هر یک از این تنظیمات را اعمال کنید.

بنابراین ما قبلاً به جریان اصلی (Mainstream) اشاره کردیم – آنچه بر روی هارد دیسک شما نوشته شده است و چه چیزی روی کیفیت نهایی فیلم ضبط شده و اندازه پرونده ها تأثیر می گذارد. با این حال ، Substream کدگذاری با کیفیت پایین تری است که برای مشاهده و پخش مستقیم محلی به تلفن های هوشمند و نرم افزار مشاهده دوربین برای رایانه شما مانند SmartPSS استفاده می شود

اگر کیفیت تصویر زنده خود را دوست ندارید ، می توانید وضوح را در اینجا افزایش دهید و همچنین سایر پارامترهای رمزگذاری موجود در جریان شبکه را تغییر دهید. بدانید که یک جریان با کیفیت بالاتر به این معنی است که برای پخش جریانی ویدیوی زنده از پهنای باند بیشتری استفاده خواهید کرد

هنگامی که در مورد “تنظیم تنظیمات کیفیت صدا و تصویر” صحبت کردیم امروز از اینکه به ما پیوستید متشکریم. برای هر گونه سوال در مورد سازگاری محصول ، در دسترس بودن یا هرگونه اطلاعات دیگر ، در صورت تمایل با شماره تلفن 561-288-5258 تماس بگیرید. فراموش نکنید که برای آموزشهای بیشتر و اطلاعات مربوط به نظارت تصویری ، در کانال YouTube ما مشترک شوید. تا دفعه بعد ، در امان باشید!

مرتبط: تفاوت DVR با NVR چیست؟
مرتبط: تفاوت H264 با H265 چیست؟

مرتبط: دوربین های امنیتی IP PTZ – همه آنچه باید بدانید
مرتبط: قطعنامه و چرا مهم است؟
مرتبط: دوربین های بازدارنده فعال چیست؟

ما را در فیسبوک پیدا کنید توییتر | یوتیوبدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *