بهترین دوربین پلاک


دوربین های امنیتی با قابلیت ضبط پلاک می توانند برای هر خانه یا مشاغلی که نگرانی در مورد پیگرد قانونی سارقان احتمالی یا خرابکارها دارند ، یک چالش باشند. فناوری در جایی نیست که بتوانیم با وضوح باورنکردنی به تأثیر هالیوود در شلیک یک صفحه فوق العاده دور دست پیدا کنیم. برای ضبط کامل پلاک ، دانش زیادی لازم است تا یک دوربین نظارتی راه اندازی شود. این راهنما بخشی از اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن شماره ثبت را فراهم می کند.

دوربین پلاک چیست؟

دوربین های پلاک را دوربین های تشخیص پلاک یا دوربین های LPR نیز می نامند. اینها دوربین های امنیتی با اپتیکال تخصصی و سرعت شاتر هستند که به دوربین اجازه می دهند شماره پلاک ها و حروف را روی وسایل نقلیه ثابت یا متحرک به وضوح ثبت کند. توجه به این نکته مهم است که ضبط به معنای تبدیل اعداد به یک فایل متنی نیست. این فقط توانایی دیدن پلاک ها به صورت واضح است.

1. انتخاب دوربین مناسب

البته اولین و مهمترین مرحله در نظر گرفتن ثبت پلاک ، انتخاب دوربین مناسب است. بسیاری از دوربین های امنیتی وجود دارند که ادعا می کنند دارای جزئیات شگفت انگیز هستند و می توانند همه چیز و همه چیز را ضبط کنند. این مسئله در مورد تصرف پلاک ها بسیار دشوار است.

تاری در حرکت

هنگام حرکت وسیله نقلیه ، حتی دوربین های امنیتی HD نیز نمی توانند نشانه ای بگیرند. این دوربین با وضوح بالا برای نظارت عمومی ، مانند اسیر کردن افراد یا حیوانات ، نه پلاک برای جابجایی وسایل نقلیه طراحی شده است. این به این معنی است که دوربین نرخ فریم کمتری دارد ، که باعث می شود هنگام حرکت سریعتر جسمی از آنچه دوربین تنظیم کرده است ، تاری ایجاد شود. وقتی تاری ایجاد می شود ، خواندن متن غیرممکن می شود و راهی برای بهبود تصویر وجود ندارد. خرید دوربینی که بتواند سرعت شاتر را به خوبی تنظیم کند تا بتواند صفحه را توسط وسیله نقلیه در حال حرکت ضبط کند ، مهم است. این کار فقط با خرید دوربین پلاک واقعی امکان پذیر است.

محدودیت های روز به شب

با فرض اینکه دوربین امنیتی که دارید از نرخ فریم بالایی استفاده می کند و می تواند در طول روز رکوردها را ضبط کند ، این در شب صحت نخواهد داشت. دوربینی با سرعت شاتر اتوماتیک یا استاتیکی قادر به جبران صحیح ضبط فیلم در شب در هنگام فعال بودن LED های مادون قرمز دوربین نیست. دوربین های دید در شب دارای نور مادون قرمز بیش از حد هستند که بازتاب یا تابش خیره کننده ای را از پلاک خودرو ایجاد می کند. دوربین پلاک به کاربر امکان می دهد کنترل سرعت شاتر را تنظیم کند ، یعنی. برای جلوگیری از تابش خلوص IR در شب ، تنظیم سرعت شاتر را برای روز و شب جدا کنید.

نمایش استفاده از دوربین بدون مجوز یا تنظیمات بد برای گرفتن پلاک خودرو

دوربین مخصوص ثبت شماره ثبت

یک سو mis تفاهم رایج در مورد گرفتن پلاک این است که دوربین می تواند هر کاری انجام دهد. افرادی که به طور روزمره با سیستم های دوربین امنیتی کار نمی کنند ممکن است معتقد باشند که از هر دوربین امنیتی می توان برای پرتاب چندین پرنده با یک سنگ استفاده کرد: گرفتن پلاک ، استفاده از جزئیات صورت و مشاهده جزئیات مشترک در کوچه یا پارکینگ یک باره گرچه ما می خواهیم این واقعیت داشته باشد و پس انداز کنیم ، اما به سادگی امکان پذیر نیست.

توصیه می شود از دو دوربین استفاده کنید ، یکی برای شماره های ثبت و دیگری برای جزئیات کلی منبع: آسمگ

مگر اینکه برای ضبط پلاک مشخص شده باشد ، دوربین های نظارتی برای ضبط ویدئوی زیبا در تمام شرایط نوری برای دید عمومی با زاویه دید گسترده طراحی شده اند. زاویه های گسترده از دیدن جزئیات دقیق تر دوربین مانند نمادهای شماره ثبت که دور هستند جلوگیری می کند. برای ثبت پلاک ها دوربین پلاک تخصصی لازم است. برای جزئیات کلی ، توصیه می کنیم از یک دوربین ثانویه جداگانه که نمای زاویه باز دارد استفاده کنید.

2. دوربین را در جای خوبی سوار کنید

مکان نیز بسیار مهم است که باید به خاطر داشته باشید هنگام انتظار گرفتن دال. دوربین باید با وسایل نقلیه در حال نزدیک یا خارج شدن باشد تا زاویه بین لنز دوربین و صفحه ها در صفحه افقی یا عمودی بیش از 15 درجه نباشد. اگر دوربین خیلی کنار است یا خیلی بلند نصب شده است ، دوربین نمی تواند نمای واضحی از صفحه ارائه دهد. برای بهترین ثبت نام شماره ثبت ، دوربین باید مستقیماً جلوی جاده وسایل نقلیه در حال حرکت را ببیند.

نمایش زوایای بد ، خوب و خوب برای ثبت پلاک

فاصله و ارتفاع

فاصله بین دوربین و مکانی که می خواهید صفحه را در آن عکاسی کنید برای نصب دوربین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. بسته به مدل دوربین ، دوربین را با فاصله حداقل 20 فوت و حداکثر 150 فوت از محل عبور ماشین سوار خواهید کرد. این به مشخصات لنز و دوربین بستگی دارد. لطفاً به توضیحات و مشخصات دوربینی که قصد خرید آن را دارید مراجعه کنید تا مشخص کنید که چقدر می توانید یک صفحه از آن بگیرید.

نمایش زاویه خوب شماره ثبت

ارتفاع عامل مهم دیگری است ، زیرا می خواهید مطمئن شوید که دوربین خیلی بالا نصب نشده است. نصب آن بیش از حد بلند و نگاه کردن به صفحه ، مانند نگاه داشتن به بالای سر کسی و انتظار دیدن صورت او خواهد بود. اختلافات زیاد در قد مشکلاتی را ایجاد می کند که در آن متن نامشخص و ناخوانا می شود. وقتی دوربین مستقیم به آن نگاه می کند خواندن پلاک آسان تر است.

3. تنظیمات دوربین را دقیق تنظیم کنید

هنگامی که برای اطمینان از نمای صحیح وسایل نقلیه عبوری ، دوربین امنیتی پلاک صحیح را برای برنامه خود انتخاب و به درستی نصب کردید ، آخرین و وقت گیرترین مرحله تنظیم دقیق دوربین است. دوربین های پلاک الگوریتم جادویی برای شروع ضبط ویدئویی کاملاً واضح از عبور پلاک ها ندارند. نصب کننده یا کاربر باید وقت بگذارد تا تنظیمات مختلف را اعمال کند و آزمایش کند تا از ضبط دقیق مناسب در ظرف اطمینان حاصل کند.

بزرگنمایی و تمرکز کنید

اولین عنصر تنظیم دقیق سطح زوم و فوکوس دوربین است. دوربین پلاک در نظر گرفته شده است که فقط جزئیات پلاک را ضبط کند ، نه مدل و مدل خودرو یا سایر مشخصات عمومی. اگر به دنبال جزئیات عمومی هستید ، یک دوربین ثانویه مورد نیاز است. دوربین پلاک باید طوری تنظیم شود که ناحیه صفحات متحرک را بزرگ کند تا هنگام مکث و مشاهده فیلم در حالت تمام صفحه ، صفحات کاملاً قابل مشاهده باشند. در طول فیلم ، صفحات تارتر به نظر می رسند ، بنابراین مطمئن شوید که دوربین به اندازه کافی بزرگ شده است تا بتواند دید واضحی از صفحات را در شب فراهم کند.

سرعت شاتر و توان مادون قرمز

پلاک های CCTV Camera World به کاربر امکان می دهد تا سرعت شاتر و قدرت LED مادون قرمز را تعیین کند که با نورپردازی موجود در محل نصب دوربین مطابقت دارد. همانطور که در فیلم زیر نشان داده شده است ، ما سرعت شاتر را تنظیم می کنیم تا در روز و شب هنگام روشن شدن LED های IR دید مناسبی داشته باشد. داشتن سرعت شاتر خیلی کند باعث خیرگی LED های IR می شود. توصیه می کنیم این تنظیمات را شبانه انجام دهید و مطمئن شوید که برای یک وسیله نقلیه در حال حرکت کار می کنند تا صفحه تار نشود. پس از تنظیم تنظیمات دلخواه ، دوربین را تا صبح روز بعد روشن بگذارید. هنگامی که خورشید روشن تر است ، اطمینان حاصل کنید که دوربین در طول روز فیلم قابل قبولی را نشان می دهد.

تنظیمات IR و سرعت شاتر را که برای گرفتن شماره ثبت کار می کنند ، نشان دهید

در ویدئو زیر ، نحوه پیکربندی دوربین پلاک 3 مگاپیکسلی با نور ستاره (sku IPD3MZ735) را نشان می دهیم که می تواند یک پلاک تا 150 فوت دورتر را ضبط کند.

دوربین شماره ثبت IPB3MZ735 تنظیم پیکربندی و نمایش در شب

مت روسی مدیر پشتیبانی فنی در CCTV Camera World ، توزیع کننده برجسته دوربین های مداربسته واقع در بوفالو ، نیویورک است. او متخصص پشتیبانی فنی برای همه موارد مربوط به نظارت تصویری است.

از طریق: Facebook با مت متصل شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *