انواع و اندازه دیسک های سخت برای نظارت تصویری


انواع و اندازه دیسک های سخت برای نظارت تصویری

سلام جو از SCK در اینجا ، و امروز ما می خواهیم در مورد گزینه های مختلف هارد دیسک شما برای سیستم های مداربسته خود صحبت کنیم ، اینکه چرا مهم است و چگونه می تواند مفید باشد. اول ، آیا می دانید هارد دیسک دوربین مداربسته NVR یا DVR شما برای چیست و چه کاری انجام می دهد؟ یک احتمال خوب وجود دارد که شما از قبل با ایده اینکه هارد دیسک چیست آشنا هستید یا ممکن است قبلاً اصطلاح مورد استفاده را شنیده باشید اما با این ویژگی ها آشنایی ندارید. خوب ، بیایید با کمی صحبت در مورد اینکه هارد دیسک چیست و چگونه کار می کند شروع کنیم. این چارچوب بهتری برای درک ایجاد می کند.

بنابراین هارد دیسک چیست؟ درایو دیسک سخت یک دستگاه ذخیره سازی است که برای ذخیره داده ها در فناوری رایانه استفاده می شود. برخلاف سایر رسانه های ذخیره سازی ، که کمی بعد وارد بازار می شوند – هارددیسک ها از دیسک های چرخان مغناطیسی استفاده می کنند و دارای اجزای مکانیکی برای آنها هستند. تمام اطلاعات مربوط به هر یک از رایانه ها یا دستگاه های فنی ما با کد عددی نوشته شده است ، به این معنی که می توان آنها را به سری های بسیار طولانی از صفر و یک (0 و 1) تقسیم کرد – همچنین به عنوان “باینری” شناخته می شود. هر یک از این 0 یا 1 را “بیتی” از داده ها می نامند. داده ها در اندازه گیری های قابل اندازه گیری مرتب شده اند – در اینجا جدول برخی از نام ها و مقادیر اندازه گیری ها آمده است. شما ممکن است بسیاری از موارد قبلی را دیده یا شنیده باشید

  • 8 بیت = 1 بایت
  • 1024 بایت = 1 کیلوبایت
  • 1024 کیلوبایت = 1 مگابایت
  • 1024 مگابایت = 1 گیگابایت
  • 1024 گیگابایت = 1 ترابایت
  • و به همین ترتیب …

این داده ها در وهله اول در هارددیسک ها در سیستم های رایانه ای مختلف در سراسر جهان ذخیره می شوند. امروزه انواع مختلفی از دستگاه های ذخیره سازی وجود دارد که همه آنها کارهای مشابهی را انجام می دهند ، اگرچه آنها از فناوری ها ، روش ها و سرعت های مختلف در ازای سطوح مختلف قابلیت اطمینان استفاده می کنند. همانطور که اهداف استفاده از داده های ما در سطح جهانی گسترش می یابد ، در حالی که همزمان برنامه ها ، تصاویر و اسناد پیچیده تر می شوند و به عنوان مثال داده های بیشتری را مصرف می کنند ، نیاز ما به انواع مختلف و مقدار فزاینده ذخیره سازی نیز باید گسترش یابد.

از درایو های سخت و سایر دستگاه های ذخیره سازی مانند کارت های SD ، درایوهای فلش USB ، SSD ها و موارد دیگر به دلایل مختلف و ظرفیت ذخیره سازی برای دستیابی به اهداف مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال کارت های SD را در نظر بگیرید. این کارت حافظه های کوچک فلش عمدتاً در دستگاههایی استفاده می شود که به فرم ذخیره سازی طولانی مدت نیاز دارند که در بیش از یک دستگاه نیز به راحتی قابل جابجایی و استفاده است. درایوهای فلش USB از طریق مشابه – معمولاً ظرفیت ذخیره سازی کمتری دارند ، در عوض دسترسی به آنها بسیار آسان تر است و با انواع مختلفی از دستگاه ها قابل استفاده هستند. هر دو مورد هدف قرار می گیرند ، اما بیشتر در مناطق مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

اگرچه امروزه بسیاری از رایانه ها و لپ تاپ های مدرن هنوز از دیسک های سخت استفاده می کنند ، اما تغییر مکان بارز این نوع دستگاه ها برای استفاده بیشتر از SSD یا SSD بسیار آشکار است. هارد دیسک ها درایوهای فوق العاده سریعی هستند که می توانند ظرفیت ذخیره سازی را که با دیسک های سخت مصرف کننده رقابت می کند ، حمل کنند. امروزه دو SSD مشترک وجود دارد ، SSD SATA و NVME M.2 SSD. هر یک از این دیسک ها بهبودی باورنکردنی در سرعت بارگیری و سوزاندن دیسک ایجاد می کنند. این به خصوص برای رایانه های شخصی برای Office ، Home ، Gaming و Media بسیار مفید است. یک داد و ستد وجود دارد ، اما هزینه “بایت” برای SSD در مقایسه با هارد دیسک ها قابل توجه است. به همین دلیل ، امروزه بسیاری از رایانه ها از SSD کوچکتر برای سیستم عامل و برنامه های اصلی استفاده می کنند ، اما همچنین حاوی یک دیسک سخت با ظرفیت ذخیره سازی بیشتر برای اسناد و رسانه ها هستند که برای عملکرد صحیح به سرعت خواندن یا نوشتن یکسان نیاز ندارند.

یک معامله مهم دیگر بین دیسک های سخت (HDD) و SSds وجود دارد و در اینجا بخشی از توضیحات ما درباره دوربین مداربسته است. اگرچه SSD ها در هنگام وقوع این وقایع در سرعت خواندن و نوشتن بهتر هستند ، اما برای خواندن و نوشتن مداوم در طولانی مدت مثر نیستند. هارد دیسک ها ، دستگاه های مکانیکی هستند که اطلاعات خود را بر روی دیسک های مغناطیسی ثبت می کنند ، ساخته شده اند تا کمی بیشتر از نسخه های SSD خود در برابر مجازات مقاومت کنند. اکثر سرورهای مدرن هنوز هم از سوراخ های سخت زیادی در تنظیمات پیچیده پشتیبان استفاده می کنند. اگرچه اجزای مکانیکی هارد دیسک به خود آسیب می رسانند ، اما این به مرور زمان فرسوده می شود. این در مقایسه با این واقعیت است که SSD به صورت 24/7 روزانه نوشته و خوانده می شود و در عرض چند هفته از کار می افتد زیرا نمی تواند از پس این فشار برآید.

برای حرکت ، در اینجا در دوربین امنیتی دوربین ، ما منحصراً از یک دوربین مداربسته Western Digital Purple CCTV استفاده می کنیم. آنها از اجزای مکانیکی سخت تر و بادوام تری استفاده می کنند و RPM مشخصی برای چرخش دیسک ها دارند که به شما امکان می دهد دیسک برای اعمال خواندن و نوشتن تقریبا بدون وقفه و بدون ترس از شکستن دیسک قابل دسترسی باشد.

هرچه تعداد دوربین بیشتری داشته باشید ، این دوربین ها بهتر هستند و هر چند وقت یکبار ضبط آنها بهمراه مقدار فضای دیسک سخت شما ، همه از مهمترین عواملی هستند که به تعداد فریم (یا چند روز ضبط دوربین مداربسته شما کمک می کنند) همیشه قبل از خرید با یکی از متخصصین فروش حرفه ای ما مشورت کنید زیرا آنها می توانند نیاز شما را بر اساس تجهیزات شما محاسبه کنند ، اطمینان حاصل کنید که درایو (های) مناسب را برای دیدن گزینه های HDD ما در زیر ببینید ، اما دوباره ، شما باید همیشه قبل از خرید نهایی تماس بگیرید!

انتخاب دیسک سخت

از اینکه امروز درمورد اهمیت هارد دیسک شما در ضبط دوربین مداربسته صحبت کردیم از شما متشکریم. برای هر گونه سوال در مورد سازگاری محصول ، در دسترس بودن یا هرگونه اطلاعات دیگر ، در صورت تمایل با شماره تلفن 561-288-5258 تماس بگیرید. فراموش نکنید که برای آموزشهای بیشتر و اطلاعات مربوط به نظارت تصویری ، در کانال YouTube ما مشترک شوید. تا دفعه بعد ، در امان باشید!

مرتبط: تفاوت DVR با NVR چیست؟
مرتبط: تفاوت H264 با H265 چیست؟

مرتبط: دوربین های امنیتی IP PTZ – همه آنچه باید بدانید
مرتبط: قطعنامه و چرا مهم است؟
مرتبط: دوربین های بازدارنده فعال چیست؟

ما را در فیسبوک پیدا کنید توییتر | یوتیوبدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *