اقدامات امنیتی باید مکمل زیبایی شناسی باشد


یک مطالعه جدید اهمیت ایجاد تعادل مناسب بین امنیت و زیبایی شناسی را در تأمین فضاهای عمومی ، به ویژه در مکان های مورد علاقه تاریخی یا فرهنگ های طراحی قابل شناسایی برجسته کرده است.

گزارش مربوط به آینده طراحی شهری توسط ATG Access نشان می دهد که یک سوم (32٪) از معماران ، طراحان و برنامه ریزان شهری دریافته اند که مردم محلی اغلب با اجرای اقدامات امنیتی فیزیکی تمایلی به تغییر شکل یک منطقه ندارند.

با تشویق ، با توجه به تهدیدهای مداوم برای زندگی شهری ، این نظرسنجی نشان می دهد که اکثر متخصصان طراحی شهری از اهمیت گنجاندن راه حل های امنیتی در پروژه های خود آگاه هستند ، با 82٪ موافقت می کنند که آنها یک اضافه مثبت ایجاد کنند.

با این حال ، برخی نیز نگرانی های خود را در مورد تأثیری که این اقدامات می توانند در جذابیت زیبایی شناختی داشته باشند ، ابراز داشتند. طبق این نظرسنجی ، 40٪ معتقدند که گنجاندن تدابیر امنیتی در تحولات جدید ، بدون تأثیر بر جذابیت زیبایی آنها ، یک چالش اساسی در طراحی است.

2٪ تعجب آور اذعان داشتند که آنها فعالانه آنها را دوست ندارند و سعی می کنند تا جایی که ممکن است از اقدامات امنیتی در پروژه های خود استفاده نکنند. از طرف دیگر ، 8٪ از پاسخ دهندگان می گویند اگرچه ترجیح می دهند اقدامات امنیتی را در پروژه های خود لحاظ نکنند ، اما آنها می دانند که بسیاری از مردم دوست دارند آنها را ببینند.

ایان موران ، مدیر ATG Access ، اظهار داشت: “مطالعه ما واقعاً بر اهمیت حفظ جذابیت بصری فضاهای عمومی و در عین حال محافظت از مردم در برابر تهدیداتی مانند حمله به وسایل نقلیه تأکید می کند.

“تدابیر امنیتی با ادامه رشد شهرهای ما در سالهای آینده ، با تمرکز روزافزون بر اتوماسیون هوشمند ، کاهش انتشار کربن و تبدیل مراکز خرید به مراکز تفریحی ، نقش فزاینده ای خواهد داشت ، بنابراین حفظ اهمیت مثبت نسبت به آنها از اهمیت حیاتی برخوردار است.

“وقتی با حساسیت و صحیح اعمال می شود ، راه حل های امنیتی احساس آرامش و آسایش را به مردم ارائه می دهند بدون آنكه از بناهای تاریخی و یا طراحی توسعه وسیع تر استفاده كنند ، یا ذهنیت قلعه ای را در بین افرادی كه از فضا استفاده می كنند ایجاد می كنند.

“فناوری ما در حال پیشرفت است ، با محصولات مدرن که حداکثر محافظت را با یک طراحی بسیار زیبا ارائه می دهند. علاوه بر این ، مبلمان محافظ در فضای باز مانند روشنایی ، صندلی ها ، گلدان ها ، سطل های زباله و پایه های دوچرخه اکنون می توانند همراه با راه حل های سنتی تر ، آزادی بیشتری را در طراحی فضاهای عمومی ارائه دهند. “

براساس این گزارش ، بیش از یک سوم (36٪) از کارشناسان طراحی شهری معتقدند که مبلمان خیابان با اثر ضربه نوآوری بزرگی است.

با این حال ، 59٪ می گویند اگرچه آنها معتقدند مبلمان محافظ در فضای باز ایده خوبی است ، اما آنها معتقدند که معماران باید از ابتدا حرف بیشتری در طراحی خود داشته باشند. 19٪ دیگر می گویند که گزینه های بیشتری می خواهند.

ایان ادامه داد: واضح است که اگرچه نگرش نسبت به مبلمان خیابان مورد آزمایش در بین معماران و طراحان مثبت است ، اما تقاضای خاصی برای دسترسی به محصولات سفارش داده شده بیشتر وجود دارد.

“یک رویکرد بهتر برای همکاری بین تأمین کنندگان و متخصصان طراحی می تواند کلید بهبود درک تأثیر زیبایی شناختی اقدامات امنیتی و ترویج کاربرد حتی گسترده تر از مبلمان محافظ در فضای باز و راه حل های سنتی باشد.”

برای آگاهی از آخرین روندها ، نوآوری ها ، اخبار مربوط به مردم و به روزرسانی های شرکت ها در بازار امنیت جهانی ، لطفاً برای دریافت خبرنامه ما در اینجا ثبت نام کنید.

تماس با رسانه ها

ربکا مورپت ستون فقرات ،
ویرایشگر ، نمونه کارها امنیتی

تلفن: +44 (0) 1622 823 922
ایمیل: editor@securitynewsdesk.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *