آیا فناوری در عادی سازی جدید پاسخی برای ایجاد مشاغل پایدار است؟ در اینجا یک چک لیست است.


مفهوم کار در دفتر قبل از سال 2020 برعکس می شود. همه گیری ، شرکت ها را مجبور می کند تا در مورد طراحی محل کار تجدید نظر کنند و دورکاری را به عنوان بخشی از وضعیت طولانی مدت در نظر بگیرند.

با توجه به عدم اطمینان مداوم در مورد COVID-19 ، کارفرمایان چگونه می توانند از ایمنی و اطمینان کارکنان اطمینان حاصل کنند؟ چگونه آنها می توانند در محل کار سازمان خود برای چالش هایی که با آن روبرو هستند – چه شناخته شده و چه ناشناخته – مقاومت ایجاد کنند؟

کمک به کارمندان در احساس امنیت و ایمنی

نگرانی های اصلی کارمندان در حال بازگشت به کار خود ترس از عود عفونت های COVID-19 است. یکی دیگر از موارد مورد توجه کارکنان رعایت نکات ایمنی ، هم خودشان و هم همکارانشان است.

اطمینان از انطباق با اقدامات امنیتی مأمور دولت ، خط مشی م effectiveثری را برای اطمینان از ایمنی كاركنان هنگام بازگشت به دفتر فراهم می كند. کارفرمایان برای رفع این نیازها چه کاری می توانند انجام دهند؟

در اینجا یک لیست چک از چهار استراتژی فناوری برای ایجاد ایمنی و امنیت بیشتر در محل کار وجود دارد که مشاغل در تلاشند کارمندان را به میز خود برگردانند:

  1. فاصله اجتماعی را با یک طرح طبقه بهینه فراهم کنید. با شناسایی ایستگاه کاری مطلوب و تنظیمات فضایی برای شریان های جاده ، فاصله اجتماعی را در چیدمان مطب خود وارد کنید. برنامه های مبتنی بر ویدئو می توانند به تشخیص نقض نیازهای مسافت ایمن کمک کرده و بلافاصله هشدارها را برای کارکنان مدیریت ایمنی ارسال کنند. تجزیه و تحلیل ویدئو می تواند برنامه ریزی دفتر را با ارائه آماری از اشغال دفتر ، اتاق جلسات و مناطق آشپزخانه / نوشیدنی بهبود بخشد.

برای مشاغل B2C ، مانند خرده فروشان ، تأمین فاصله اجتماعی می تواند حتی چالش برانگیزتر باشد. فناوری ویدئو می تواند به تعداد مشتری در فروشگاه ها ، نزدیکی و تشخیص مرحله ای هدفمند کمک کند. برنامه های تشخیص چهره را می توان با یک سیستم مدیریت فیلم باز باز یکپارچه کرد که می تواند با قابلیت تشخیص ماسک برای کمک به ردیابی تماس به روز شود.

  1. از تشخیص دما بدون سر و صدا اطمینان حاصل کنید. توانایی شناسایی ناقلین بالقوه ویروسها در مراحل اولیه برای شکستن زنجیره عفونت مهم است. چالش این است که این کار را به روشی انجام دهید که از راحتی بیشتر مردم اطمینان حاصل کند. راه حل دماسنجهای مادون قرمز غیر تماسی یا دوربین های عکسبرداری حرارتی است که می تواند فرد را از نظر بالقوه افزایش دمای پوست (یک علامت اصلی COVID-19) غربال یا کنترل کند. این امر به کسب و کار کمک می کند تا اطلاعات مهم را با کمترین اختلال دریافت کند.
  2. انتقال ویروس ها از طریق کنترل دسترسی را کاهش دهید. مطالعات نشان می دهد که COVID-19 می تواند تا 72 ساعت در سطح زنده بماند. این امر خطر قابل توجهی را در مناطق مشترک مانند ساختمانهای اداری و تجاری ایجاد می کند ، جایی که افراد مجبورند امکانات رفاهی مشترک داشته باشند. به حداقل رساندن نقاط تماس معمول مانند دستگیره درها و درهای امنیتی به کاهش این خطرات کمک می کند.

به لطف کنترل دسترسی یکپارچه ویدئویی ، پرسنل مجاز می توانند بدون نیاز به تماس بدنی وارد منطقه خاصی شوند. این می تواند تعداد افراد موجود در سایت را با خط مشی یک به یک و یکباره تنظیم کند ، به موجب آن کارکنان / مشتریانی که در حال انتظار هستند به طور خودکار هنگام ورود به منطقه تعیین شده ، بر اساس محدودیت های شغلی ، مطلع می شوند.

  1. ردیابی افراد را فعال کنید. ردیابی تماس قسمت مهمی از استراتژی کاهش ویروس است. داده های ویدئویی همراه با کنترل دسترسی می تواند به مقامات کمک کند تا تماس بیمار با COVID-19 را ردیابی کنند تا محدودیت یا هشدار بسته شدن مطب یا قرنطینه ها حاصل شود. امروزه ، فن آوری های شناسایی به طور موثری گزارش ها یا گزارش ها را برای اهداف ردیابی تماس ارائه می دهند – ارزیابی مدیریت تاریخی ارائه می دهد که نقاط تماس بالقوه را مشخص می کند.

زیرساخت های “هوشمند” روی انعطاف پذیری محل کار سرمایه گذاری می کنند

این چهار استراتژی نه تنها سطح بالایی از امنیت را فراهم می کند. آنها همچنین به کارمندان اطمینان می دهند که به یک محیط کار امن برگردند.

با این حال ، این استراتژی ها با مجموعه چالش های خاص خود همراه هستند. برخی از صاحبان مشاغل ممکن است با متحمل کردن هزینه های اضافی در زمانی که جریان نقدینگی تحت فشار است ، بحث کنند. حقیقت این است که این سرمایه گذاری ها در فناوری دارای مزایای طولانی مدت در سناریوهای پس از همه گیری است. این تضمین می کند که مشاغل دارای زیرساخت محل کار هوشمند و انعطاف پذیر هستند که می توانند با نیازها و چالش های تغییر یافته در استاندارد جدید سازگار شوند.

فناوری محل کار را به عنوان یک دستگاه چند وجهی غول پیکر آنلاین با راه حل های بهم پیوسته ارتقا می دهد که با هم کار می کنند تا زندگی را آسان تر ، کارآمدتر و ایمن تر کنند. همراه با سیستم مدیریت ویدیوی پلت فرم باز مناسب ، سیستم های زیرساختی مانند دوربین فیلمبرداری و نقاط کنترل دسترسی را می توان با فناوری های هوشمند جدیدی که می توانند به صورت سفارشی تنظیم شوند تا نیازهای سازمان شما را در طول زمان و شرایط برآورده کنند ، ارتقا دهید.

با باز شدن آرام آرام اقتصادها ، ما درمی یابیم که اوضاع هرگز به روال گذشته برنخواهند گشت. فناوری هایی که امروز برای کار با محیط کار COVID-19 معرفی شده اند ، فارغ از آینده ، می توانند سرمایه های بسیار ارزشمندی برای پایداری در محل کار باشند.

این مقاله به دنبال نظر بنیامین لوو ، معاون رئیس APAC برای سیستم های مایلستون است که در آگوست سال 2020 توسط Singapore Business Review منتشر شد. اینجا را به طور کامل بخوانید:

https://sbr.com.sg/information-technology/commentary/tech-answer-building-resesible-splaces-in-new-normal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *